Jak mam poprawić komunikację z partnerem?

Witam. Jestem Monika mam 22 lata. Mam córkę z obecnym narzeczonym. Jesteśmy razem prawie 3 lata. Problem w tym ze moj partner nie umie rozmawiać....w sensie że ani nic skomentować ani rozwinąć konwersacji. Jeho odpowiedz jedynie brzmi ostatecznie odpowiadająca. A tym bardziej woli siedziec w twlefonie niż pogadać. Co mam zrobić. Tak mnie to męczy. Rozmawiam z nim na temat że powinno sie rozmawiać ze swoją partnerką ale on twierdzi ze rozmawia. Pomóżcie bo naprawde nie idzie wytrzymać z nim. Statndardowe jego pytanie po przyjściu z pracy...."jak sie czujesz" jak ci minął dzień? Tylko xe ja odpowiadam na pół godziny gadania a jak ja jego zapytam to odpowiedz brzmi" dobrze nic mi nie jest" lub dobrze jak to w pracy" i koniec team tu....:/ :(

Dzień dobry, dziękuję Pani za zaufanie które ma Pani do ABCzdrowie. Problem na pewno nie jest od dzisiaj. Proponowałabym aby Pani zainteresowała swojego partnera życiem Waszego dziecka. Aby córeczka kontaktowała się z tatusiem, np po przyjściu ojca z pracy, czyli np.: pokazywała swoje rysunki, swoje zabawki, prosiła tatę o pomoc w układaniu zabawek itp. Pani powinna się w to włączyć albo zainicjować zabawy w których Pani partner uczestniczyłby razem z dzieckiem. Gdyby można byłoby wychodzić, proponowałabym wspólne spacery i zabawy na świeżym powietrzu. Można też wykorzystywać do wspólnych zabaw różnego rodzaju gry, dostępne dla 3 letniego dziecka. Myślę, że w ten sposób Pani partner zostanie wciągnięty w kontakt z dzieckiem, co pozwoli na późniejsze wspólne rozmowy związane z rozwojem córeczki. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego, Alicja Jankowska