Jak mam zaufać drugiej osobie?

Dzień dobry, Piszę tutaj, ponieważ nie mogę sobie poradzić z pewną sprawą. Od jakiegoś czasu mam dziewczynę. Jestem od niej 3 lata starszy. Niestety ona już to robiła z innym regularnie w wieku 17 lat. Nie mogę znieść myśli, że ona była z kimś tak blisko. Mówiła, że było jej z nim źle, ale jakoś to z nim zdecydowała się robić, a dla mnie jest to osute postępowanie, bo po co skoro było źle? A tym, że było źle też nie wiem czy to prawda. Wiele razy się na niej zawiodłem. Potrafiła przysięgać, że mówi prawdę, q później wychodziły różne rzeczy. W sumie to mam dwa problemy, bo jeden to, że już to robiła, a drugi, że wiele razy zawiodła moje zaufanie. Chciałbym takiej normalnej, ludzkiej relacji, ale nie wiem czy to możliwe, gdy człowiek nie ma pewności czy może ufać drugiej osobie. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam Pana
Skoro już Pan wie że Pana przyjaciółka nie była dziewicą kontaktując się z Panem. To na pewno już nigdy nią nie będzie i ten problem powinien być rozwiązany raz na zawsze. A to ze Pana zawodzi to musicie ciągle rozmawiać i dyskutować dlaczego ta się dzieje. Ludziom możemy ufać i na tym zasadza się każdy związek. Ale w każdym związku są problemy większe lub mniejsze, które można rozwiązywać w dwie zainteresowane osoby. A czasami można razem pójść do psychoterapeuty żeby przy osobie trzeciej wyłuszczyć swoje wątpliwości. Czasami to tez pomaga. Pozdrawiam Noworocznie

Witam Pana,

nie ma gwarancji, że osoba, która nie rozpoczęła współżycia seksualnego - w momencie inicjacji w tym obszarze, kiedy ma stałego partnera, może pragnąć kontaktów z innymi osobami, chociażby dla porównania. W innym przypadku, jeśli ktoś był w bliskiej relacji z partnerem, to nie znaczy, że nie potrafi być wierny. Problem jest w tym, co się dzieje z Panem, myśli -które pojawiają się w Pana głowie, zakotwicza Pan w przeszłości tej dziewczyny, proszę pamiętać, że ważne jest to, co jest "tu i teraz" i to co będzie tego następstwem. Relację buduje się na szczerości, zaufaniu i szacunku.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś