Jak namówić męża do leczenia uzależnienia od heroiny?

mialam dwa nalogi narkotyki jaki alkohol postanowilam sie leczyc i udalo sie...poznalam chlopaka ktory po 3 latach zostal moim mezem.urodzilam mu zdrowego synka i teraz spodziweam sie narodzin coreczki.Okazalo sie ze przez rok moj maz mnie oklamywal i popalal sie heroine.gdyby nie to ze znalazlam zlotko z resztkami heroiny to do dzis nic bym nie wiedziala.nie wiem co robic.on nie chce sie leczyc.powiedzial ze na zadno leczenie nie pojdzie tylko moze mi obiecac ze wiecej nie zapali.
ponad rok temu

Witam serdecznie, Sama znasz najlepiej mechanizm uzależnienia, więc zastanów się, czy możesz wierzyć w obietnice Twojego męża. Zapytałaś, jak go namówić na leczenie. A jakie argumenty na Ciebie podziałały? Dlaczego Ty zdecydowałaś się na leczenie? Możesz poszukać pomocy w najbliższej poradni leczenia uzależnień lub w ośrodku MONARu. Tam terapeuta po przeprowadzeniu z Tobą dokładnego wywiadu mi przeprowadzanie tak zwanej interwencji. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od pogratulowania Pani, że skutecznie sobie Pani pomogła z wyzwaniem...

Żeby Pani Mąż podjął leczenie, niestety potrzebna jest Jego zgoda i otwartość, co wiąże się z podjęciem wysiłku.

Tylko szczera rozmowa z Pani Mężem, co i kiedy jest źródłem Jego niepokojów i obaw, jak też o Pani potrzebach, co dla Pani jest ważne i jak Pani dalej widzi Wasz związek...

Życzę Pani żeby się Wam udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com