Jak naprawić nasz związek po zdradzie?

Zdradziłam swego chłopaka i bardzo tego żałuję. Jak mogłabym tę sprawę naprawić? Potrzebuję, żeby mi ktoś coś podpowiedział. Jest to dla mnie bardzo trudne, bo ciągle żałuję tego co się stało i właściwie nie mam apetytu, będąc w domu leżę tylko w łóżku i w ogóle nie wychodzę z pokoju. Mam ciągle masakryczne myśli, może nie są aż samobójcze, no ale nienajlepsze. Nasz związek nie był prosty, ponieważ przez to, że on jako Panna był dosyć władczy, a ja Strzelec byłam dosyć nerwowa i niezależna. Mimo to, że często się kłóciliśmy, to ta miłość istniała. Pewnego dnia było tak, że starszy brat mojego chłopaka cały dzień "skakał wokół mnie" prowokując mnie nieco "na siłę" do seksu i wieczorem mu się na tyle udało, że poszliśmy na spacer, gdy mój chłopak leżał w łóżku. Po jakimś czasie za nami poszedł ich młodszy brat szukając nas. Przez to co się stało mam do siebie ogromne pretensje i chętnie bym cofnęła czas, ponieważ w związku z tym, że ze swoim chłopakiem byłam tak rok, to w życiu nie chcę się z nim rozstawać i ciągle się zastanawiam co najlepiej zrobić w szczególności, że jest strasznie zaparty.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że obecnie doświadcza Pani trudnych doznań emocjonalnych.
Dostrzegam, że wyciągnęła Pani (dla siebie) z tego zdarzenia wskazówkę rozwojową.
Mało napisała Pani o swojej relacji sygnalizując jedynie: "... Nasz związek nie był prosty, ponieważ przez to, że on jako Panna był dosyć władczy, a ja Strzelec byłam dosyć nerwowa i niezależna".
I tutaj dopatrywałabym się przyczyny tego, co się zadziało w Państwa relacji.

Coś dzieje się po coś...
Priorytetowym zagadnieniem jest, czy byłaby u Pani i Pani Chłopaka otwartość/gotowość na odbudowanie związku,?
Czasami bywa tak, że paradoksalnie po zdradzie partnerstwo zaczyna zyskiwać na jakości, właśnie poprzez świadomą chęć pracy i skupieniu, by odbudowywać związek.
Pojawia się wówczas obustronna uważność na potrzeby Partnera i chęć odpowiadania na te potrzeby.
Wtedy pojawia się tzw. praca nad związkiem, w związku, dla związku - Partnerzy zaczynają zauważać, czy i jak ważna jest dla Nich obecna relacja.

Podsumowując, do rozważenia rozmowa z Psychologiem, by być może mogła Pani bardziej poznać samą siebie i swoje potrzeby?

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z życzeniami dla Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605