Jak odejść od swojego partnera?

Jestem w związku od 10 lat, od szkoły gimnazjalnej. Od dwoch i prawie pół lat mamy piękną córeczkę. Nic nie jest takie jak być powinno, baaardzo dużo przeszlam z moim partnerem i pewnie nie jedna osoba zastanawia się dlaczego w ogóle jeszcze z nim jestem... od jakiegos czasu też się nad tym zastanawiam. Coraz ciężej mi z nim żyć, czuje jak bardzo wbija gwoździe w moje plecy. Jest mi naprawdę trudno, ale cholernie się przy nim męczę. Nie ma dnia, który z braku siły nie kończy sie wyplakiwaniem w poduszkę. Sama juz nie wiem co robić... coraz bardziej mnie to przytlacza i mam różne myśli.

Witam,

wskazane jest wsparcie psychoterapeutyczne pomoc można uzyskać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).

Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani,

Bardzo Pani współczuję trudnej sytuacji. Rzeczywiście tak jest, że podjęcie decyzji o rozstaniu nie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli związek ma długą przeszłość czy zaangażowane w sprawę są dzieci. Czasami zdarza się, że pomimo tego, że argumentów za rozstaniem jest dużo i są ważne, samo przygotowanie się do podjęcia takiej decyzji jest procesem, który zajmuje odpowiednio dużo czasu.
Jeżeli nie ma bezpośredniego zagrożenia życia czy zdrowia Pani lub córki, sugeruję żeby dała Pani sobie czas. Ważne jest żeby przed potencjalnym rozstaniem wzmocnić się, nabrać przekonania co do słuszności takiego kroku, uwierzyć w siebie i możliwości poradzenia sobie bez partnera. Jest to także ruch, który wymaga dobrego zaplanowania, żeby dało się go przeprowadzić skutecznie i bezpiecznie.
Zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Wspólnie możecie dążyć do tego, by odzyskała Pani siły, wiarę we własną skuteczność i niezależność oraz energię niezbędną do przeprowadzenia takiego przedsięwzięcia.
Życzę Pani powodzenia