Jak odzyskać miesiączkę?

Jak odzyskać miesiączkę? No więc od czerwca tego roku zaczęłam się odchudzać...no wiadomo chęć zrzucenia kilku kilogramów zamieniła się na lęku przybrania na wadze itp. No w skrócie osądzono mnie o anoreksje, nie leczę się u żadnych psychologów itp tylko sama z tego wychodzę i jest dobrze, odkąd podjęłam decyzję że chce się z tego wyleczyć jakiś miesiąc temu lub ponad schudłam ok. 2 kg, a jem dziennie ok 1000kcal, ważę 41,8 przy 162 cm, jednak bardzo mnie niepokoi to, że nie mam miesiączki.

Witam,

problem wymaga specjalistycznego leczenia, brak miesiączki może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi wskutek niskiego BMI, w tym celu zalecana jest konsultacja psychiatryczna i ginekologiczna oraz ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii w obszarze zaburzeń odżywiania.

Pozdrawiam serdecznie

Dobry wieczór.

Myślę, że problemami związanymi z Pani cyklem menstruacyjnym powinien zająć się lekarz ginekolog - położnik.

Ponadto jednak zachęcam Panią do rozpatrzenia wizyty u psychoterapeuty.

D.Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa. Pisze Pani, że jada dziennie ok 1000kcal a to nadal bardzo mało!! Nie przywróci Pani równowag hormonalnej zjadając takie ilości. Proszę wybrać się do specjalisty psychologa oraz ginekologa lub ginekologa-endokrynologa a następnie dietetyka aby ustalił pełowartościową dietę.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk