Jak odzyskać poczucie własnej wartości?

Jak odzyskać poczucie własnej wartości po odniesionej porażce? Czy można pomóc sobie samemu?

Dzień dobry.

Nie napisała Pani nic na temat porażki, którą Pani odniosła, dlatego też trudno odnieść się do Pani pytania. Zwykle z większością niepowodzeń, jakie odnosimy w życiu, radzimy sobie sami, czasem jednak zarówno ich skutek, jak i cechy danej osoby uniemożliwiają samodzielne poradzenie sobie z problemem - w tych sytuacjach warto więc skorzystać z pomocy psychologicznej.

Pozdrawiam.

Poczucie własnej wartości budowane jest od najmłodszych lat. Nie opisała Pani rodzaju doświadczonej porażki . W zależności od wcześniejszych doświadczeń, rodzaju porażki, wparcia innych osób, oraz różnych cech osobowych i własnych osobowych zasobów, jesteśmy w stanie zbudować "na nowo" poczucie własnej wartości. Warto jednak skorzystac z profesjonalnej pomocy psychologicznej.