Jak opanować natłok myśli?

Witam. Mam problem z myśleniem. Próbuję się ogarnąć, ale nie umiem myśleć normalnie. Np. coś mi wpadnie do głowy i myślę o czymś innym, to znów zaraz mi przychodzi na myśl poprzednia myśl i to jest męczące. Nie wiem po prostu jak kontrolować swoje myśli. Jest na to jakiś sposób? Prosiłbym o poradę. Pozdrawiam.

Witam Pana. Moim zdaniem ważne będzie zdiagnozowanie źródeł Pana problemów. Być może wskazują one na problemy z uwagą, która jest naszą naczelną funkcją poznawczą. Jedną z częstszych przyczyn jej złego działania jest stres (zbyt silny i/lub długo utrzymujący się). To jednak jest tylko moja hipoteza. Może Pan ją sprawdzić wizytą bezpośrednią u psychologa. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, proszę skorzystać z psychoterapii, w nurcie poznawczo-behawioralnym. Nurt ten skoncentrowany jest na rozwiązywaniu konkretnych problemów, na zmianę myślenia i zmianę zachowań. Pozdrawiam serdecznie