Jak pozbyć się takich negatywnych myśli?

Witam Mam taki problem od dłuższego czasu, że bardzo się boję, że ktoś mi zrobi krzywdę. Np: często przychodzą mi myśli, że ktoś mnie zgwałci. Strasznie się tego boję, że mnie może takie coś w życiu spotkać. Czasami to nie śpię po nocach bo tak myślę, o tym uporczywie. Już nie wiem co ja mam z tym zrobić, żebym przestała ciągle odczuwać ten niepokój.. Nienawidzę zawsze chodzić gdzieś sama wieczorami bo myślę, że zaraz ktoś mnie zaatakuję. W ogóle przez to wszystko, żyje w ciągłym strachu. Jak gdzieś przeczytam czy obejrzę jakiś film, że ktoś kogoś porwał, zgwałcił to od razu płacze, rozmyślam nad tym dlaczego tą osobę spotkał taki los i w ogóle dobija mnie ten fakt tego, że takie rzeczy się przytrafiają ludziom, że taki już jest ten świat.. Proszę o pomoc..

Dzień dobry, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Psychoterapia jest skuteczną formą pomocy. W przypadku lęku, negatywnych myśli proszę skorzystać z terapii w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka