Jak pielęgnować relacje z chłopakiem?

Dzień dobry , pisze pierwszy raz na jakikolwiek forum, wiec z góry przepraszam za rozlazłość wypowiedzi. Tematem mojego problemu jest brak zaufania drugiej połówki . Jestem z chłopakiem kilka miesięcy bardzo mi zależy na tym związku ,ale niestety zdarzyły się sytuacje które nadszarpnęły jego zaufanie , co powoduje częste kłótnie itd , boje się teraz cokolwiek zrobić czy powiedzieć żeby znowu nie wynikła kłótnia. Bardzo chce jakoś to naprawić i zmienić to . Partner chce żebym mu udowodniła i pokazała że dla mnie to jest poważny związek, żebym pokazała mu ze się angażuje ,żeby to zauważył , że się zmieniam dla niego i wkładam wszystko w ten związek . Staram się mu to pokazać ze mi zależy , że żałuje za te wszystkie sytuacje ,ale niestety on nie wierzy mi i wypomina cały czas te błędy które popełniłam , wiec bardzo proszę o jakaś pomoc i poradę jak mam mu to pokazać i udowodnić ,bo naprawdę mi zależy i chce być szczęśliwa z nim . Wiem ze nie chce więcej wracać do tym starych akcji , tylko teraz chce żeby on tez w to uwierzył i zaczął mi ufać ,tylko jak ja mam mu to pokazać już sama nie mam pojęcia . Proszę bardzo o poradę żebym skorzystała z niej i uratowała to co tracę . Dziękuje bardzo .

Dzień dobry,
Bardzo szkoda, że nie opisała Pani dokładnie tych sytuacji które miały wpływ na obniżenie zaufania do Pani. Sądzę, że opis byłby wówczas bardziej czytelny i nie miałby tak abstrakcyjnej postaci. Z pewnością z zaufaniem do drugiej osoby jest tak, że jego utrata nie jest już potem łatwa do odbudowania. W takim przypadku czynnikiem pomocnym jest upływ czasu, który pozwala na odbudowanie dzień po dniu zaufania w relacji. Jeśli jemu także na Pani zależy to podejrzewam, że da Pani ten czas na pokazanie zaangażowania i wierności. Niestety nic więcej nie doradzę, gdyż poruszamy się po zbyt dużym poziomie ogólności i ja nawet nie wiem o jakie błędy i o jakie "akcje z przeszłości" chodzi. Nie ma również recepty na to jak szybko odbudować zaufanie i tu trzeba motywacji obu stron by związek mimo wszystko przetrwał. Podejrzewam, że jeśli rzeczywiście Pani zależy i walczy Pani o ten związek to on to dostrzeże i zacznie zmieniać do Pani nastawienie. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/