Jak pogodzić się z poronieniem?

Witam serdecznie.30.07.14r byłam w ciąży.20.08.14r pojechałam do ginekologa i stwierdzono brak tętna płodu.Dostałam skierowanie do szpitala na i okazało się że mam zanik płodu w pęcherzyku ciążowym.Bardzo się załamałam ponieważ była to moja pierwsza ciąża.W 2011r miałam laporaskopię usunięcia cysty z jajnik. Dalej jestem załamana choć już mineło tyle miesięcy.Co mam zrobić by zapomnieć o ciąży?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie
Bardzo współczuję sytuacji w której się Pani znalazła. Śmierć nienarodzonego dziecka to bardzo wielka strata. Nie ma recepty na pogodzenie się z poronieniem.
Ważne jest jednak wsparcie jakie Pani otrzymuje/otrzymała, zrozumienie ze strony najbliższych, czas na łzy i smutek. Bardzo ważne jest aby dać sobie możliwość na przeżywanie straty zgodnie z własnymi potrzebami ( nie słuchać rad w stylu: "będziesz miała następne lub za długo czasu poświęcasz na rozpamiętywanie" , "co się stało to się nie odstanie..." itp. )
Minęło zaledwie parę miesięcy od poronienia, myślę, że powinna Pani sobie dać więcej czasu na zaakceptowanie tego co się wydarzyło w Pani życiu...
Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza