Jak poprawić swój kontakt z rodzicami?

Ostatnio nie radzę sobie w kontaktach z rodzicami. Choruję na schizofrenię. Rodzice ciągle oczekują ode mnie zmiany zachowania, uważają, że szybko się zapalam do danej rzeczy a potem gasnę, że jestem nerwowa. Mam trudniejszy okres w życiu, poszukuję pracy, męczy mnie siedzenie w domu z rodzicami i wysłuchiwanie ich pretensji. Jak sobie poradzić z ciągłymi protestami rodziców?

A jak radziła sobie pani do tej pory- co pomagało, co przynosiło choćby małą ulgę? - Proponuję by takich rzeczy robić więcej. Warto porozmawiać z rodzicami, na spokojnie powiedzieć im o swoich emocjach, odchuciach, potrzebach. Powiedzieć jakie ich zachowania, postawy pani pomagają, a jakie dają tylko odwrotny skutek. Co może pani robić innego, by nie siedzieć ciągle z rodzicami i skazywać się na słuchanie ich pretensji - skoro to panią męczy..? Jeśli cierpi pani na schizofrenię- to jak wygląda leczenie? Czy jest pani pod opieką psychologa/ psychiatry? Są organizowane terapie dzienne dla osób z takim zaburzeniem- warto skorzystać (z NFZ- darmowe) życzę powodzenia w znalezieniu pracy.