Jak poradzić sobie po stracie chłopaka?

Jak poradzić sobie po stracie faceta? Musiałam go zostawić ponieważ nie da sie z nim żyć, bardziej cierpię z nim niż bez niego.Nie mam jak zapełnić pustki nie mam sie czym zająć.Ciągle wierze że on sie zmieni i bedzie jak dawniej.Traktuje mnie jak powietrze, ciągle ma pretensje, krzyczy zdarza mu sie podnieść łapy.. traktuje mnie gorzej niż kolegę. jedynie jak chce bliskości ze mną wtedy staje się miły,byliśmy ze sobą 4 lata ja mam 21 lat on 22 (po ok 2 tyg beze mnie mówi że kocha i chce wracać)

Witam. Nie powinna pani wracać dopóki nie zwróci się po pomoc do fachowcy w bezpośrednim kontakcie aby zrozumieć siebie, że taki to był pani związek.

Jeśli przez 4 lata była Pani z kimś blisko, razem wypełniali Państwo czas itp, to trudno oczekiwać, żeby po 2 tygodniach otrząsnąć się po tej stracie. PO rozstaniu potrzebny jest jakiś okres "żałoby", opłakania straty, tego co było dobre w związku (bo coś na pewno było, nawet jeśli w późniejszym okresie koszty przeważały zdecydowanie zyski). Warto dać siebie trochę czasu. Z drugiej strony warto także zająć czymś pustkę i pojawiająca się przestrzeń (wcześniej wypełniana przez czas razem). To pozwoli uniknąć błędnego koła zadręczania się myślami i poczuciem winy.