Jak poradzić sobie z natrętnymi myślami o tym, że coś mi dolega?

Jak mam poradzić sobie z nadmiernymi myślami o tym, że na pewno mi coś dolega i coś mi się stanie? Dobrze wiem, że nic mi nie jest, czasem skacze mi ciśnienie, ale spowodowane jest to nagłym stresem (cierpię na nerwice)..od razu mam wrażenie, że mam coś nie tak z sercem. Jak zatrzymać te myśli? Jak je wymazać? Jak mogę sama sobie skutecznie pomóc? Proszę o pomoc!

Dzień dobry, z pewnością droga do zdrowia nie wiedzie przez próby siłowego zatrzymania natrętnych myśli, tak się nie da. Skoro jest objaw, to znaczy, że jest jakaś jego przyczyna. Co więcej, jest ona niedostępna Pani świadomości, która broni się przed czymś. Czasem reprezentują jakieś odcięte, wyparte części nas. Mogą to być myśli, impulsy, niechciane uczucia, a nawet odrzucone czy wykluczone osoby. Ciężko dojść samemu do odpowiedzi na pytanie, o co tu chodzi oraz do rozwiązania. Proszę poważnie pomyśleć o konsultacji u psychoterapeuty.