Jak poradzić sobie z silnym stresem?

Witam.Jakiś czas temu wzięłam udział w badaniach(kompas kariery )dotyczących odpowiedniego wyboru ścieżki edukacji.Osoba ,która szczegółowo analizowała moje badania ,stwierdziła że na 100 mój poziom stresu wynosi 80.Zaniepokojony przeprowadził rozmowę ,z której wywnioskował ,aby zapisała się do psychologa ,który pomoże mi zminimalizować stres.Chciałabym sobie pomóc.Jestem bardzo młoda(18lat)a stresuje się niemal wszystkim.Jak sobie pomóc?Czy nie będę mieć później w papierach negatywnych zapisów?

Dzień dobry!

Wielu ludzi korzysta z pomocy psychologicznej, nie jest to powód do obaw czy wstydu. Dodatkowo korzystanie z psychoterapii (a także pomocy psychiatrycznej, czy jakiejkolwiek innej medycznej, farmakoterapii itp.) może być w pełni anonimowe. Być może ta obawa, że "zostanie w papierach" również jest objawem Pani nadmiernego stresu i nadmiernego przeżywania lęku?

Pozdrawiam!

Witam. Na pewno żadnych zapisów nie będzie w papierach bo takich papierów pracodawca nie dostaje. Niech Pani skorzysta z pomocy.
Magdalena Brabec