Jak postepować z dziewczyną, u której zdiagnozowano depresję?

Witam , mam 21 lat ,moja ukochana 20.Moja partnerka cierpi na zdiagnozowana depresje, jej mama zmarła w 2006. ojciec uciekl wczesniej, babcia do ktorej trafila jest malo wrazliwa i kontakt jest kiepski. Od 4 lat nie było znaku by mnie odsuwała, teraz zapragnela przerwy, ponieważ czuje pustke i musi pokochach siebie, dostała rade od psychiatry by pobyła sama.. Starałem siepomoc zawsze, samą obecnością,byłem przy niej,lecz mam leki,boje sie isc po bułke,bilet. Nie chcestracic jej nigdy.Co robić?:(

Być może tez przyszłościowo dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z terapii par?

Uważam, że pana partnerka mogłaby skorzystać z psychoterapii by uporać się z trudną przeszłością. Depresja to taki stan, w którym człowiek nie chce kontaktu z innymi, izoluje się, zamyka się w sobie. Zadaniem najbliższych jest obecność bez natarczywości i nachalności, pilnowanie by bliski brał leki (jeżeli takowe zostały przepisane). Zastanawiają mnie pana lęki? Pozdrawiam