Jak powinno wyglądać takie pierwsze spotkanie?

Dzień dobry, minęło kilka miesięcy od zakończenia mojego ostatniego związku, który trwał kilka lat. Z racji trybu życia, pracy oraz braku samooceny poznaję kobiety jedynie przez portale randkowe, jednak z przerażającym niepowodzeniem. Zacząłem dopytywać o powody, kilkukrotnie otrzymałem odpowiedź, że brakuje chemii, pozostałe wydają się być mało wiarygodne. Co do wyglądu, czuję się gdzieś po środku (autentyczne zdjęcia generują spotkania), nie mam jakichś kompleksów z powodu wyglądu, jednak większość "randek" kończy się właśnie na tej pierwszej. Staram się być uśmiechnięty, nawiązuję do informacji otrzymanych przez kobiety, do zainteresowań, jestem uprzejmy, zapraszam w różne miejsca, ale to chyba za mało. Nie wiem kiedy wypada robić komplementy ani jak odbierać reakcje na nie. Konsultacje z psychologiem pokierowały mnie w odpowiednim kierunku, jednak czuję, że to za mało. Będę niezwykle wdzięczny za porady (jak powinna wyglądać pierwsza randka z perspektywy kobiety, jak działać na kolejnych, aby nie zostać "olanym" ani traktowanym jak kolega, przyjaciel, ktoś do zabijania czasu). Z góry dziękuję i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Rozumiem, że minęło już kilka miesięcy od zakończenia Pana ostatniego związku i że doświadcza Pan trudności w nawiązywaniu nowych relacji, zwłaszcza za pośrednictwem portali randkowych. To, że spotkania często kończą się na pierwszej randce i otrzymuje Pan informacje o braku "chemii", może być związane z wieloma czynnikami, w tym z komunikacją, sposobem prezentacji siebie online, a także z oczekiwaniami i preferencjami drugiej strony.

Warto zastanowić się, czy profil randkowy w pełni odzwierciedla Pana osobowość i zainteresowania. Być może niezbędne będzie dostosowanie sposobu prezentacji, aby lepiej oddawał Pana prawdziwe ja i przyciągał osoby o podobnych wartościach.

Jeśli chodzi o pierwsze randki, kluczowe jest znalezienie równowagi między byciem sobą a okazywaniem zainteresowania drugą osobą. Autentyczność i szczerość są bardzo ważne, a komplementy najlepiej odbierane, gdy dotyczą nie tylko wyglądu, ale także cech charakteru, zainteresowań czy pasji. Ważne jest również, aby aktywnie słuchać i odpowiadać na to, co mówi rozmówca, co może pomóc w zbudowaniu głębszego połączenia.

Zapraszam również do lektury wymienionych artykułów:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-poderwac-dziewczyne-zlote-zasady-nasze-oczekiwania-mowa-ciala-pierwsza-randka-co-zrobi-na-niej-wrazenie

https://portal.abczdrowie.pl/romantyczne-spotkanie

https://portal.abczdrowie.pl/czego-szukamy-u-przyszlego-partnera-wideo

Mam nadzieję, że te sugestie okażą się pomocne i że kolejne randki przyniosą Panu pozytywne doświadczenia. Życzę Panu, aby każde nowe spotkanie było okazją do nauki i rozwoju.

Pozdrawiam ciepło i mam nadzieję, że już niebawem spotka Pan kobietę, z którą stworzy Pan relację miłosną, jakiej Pan pragnie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.