Jak pozbyc się tej fobii?

Mam 20 lat. Od ok. roku mam trudność ze spożyciem czegokolwiek w miejscu publicznym, np. w kawiarni, pociągu. Od niedawna nie mogę również przebywać w tłocznych pomieszczeniach, w tramwaju. Czerwienieję, duszę się i nie mogę swobodnie myśleć. Nie było konkretnego powodu dla zapoczątkowania tego stanu. Męczy mnie to, ogranicza możliwości nauki i spędzania czasu z przyjaciółmi. Kto może mi pomóc? Jak to wyleczyć?

Witam!
Polecam wizytę u psychologa. Problemy, o których Pani pisze mogą być spowodowane psychicznymi trudnościami i lękiem. Spotkania z psychologiem mogą pozwolić na poznanie przyczyny problemu oraz poprawę samopoczucia. Warto spróbować skorzystać z takiej pomocy, ponieważ może to pozwolić Pani zmniejszyć dolegliwości lub całkowicie wyeliminować je z Pani życia.
Może Pani także w ramach wzmocnienia efektów działań terapeutycznych, uczestniczyć w zajęciach relaksacyjnych lub jodze. Odpowiednie ćwiczenia fizyczne wpływają pozytywnie nie tylko na ciało, ale także na umysł. Stosowanie takich ćwiczeń pomaga przyspieszyć powrót do równowagi wewnętrznej.
Pozdrawiam