Jak przybrać szybko na wadze?

Mam 19 lat. Mój wzrost to ok 162 cm. Ważę 51 kg. Czuję się i widzę że jestem za chuda. Chciałabym przybrać na wadzę ale niestety nie wiem jak.? Przez to że jestem chuda mam trochę problemów m.in. nieregularną miesiączką. Co mam zrobić żeby przytyć.? Może coś ze mną jest nie tak i powinnam zrobić jakieś badania. Jeśli tak to jakie dokładnie.?

Dzień dobry, na początek warto by było wybrać się do dietetyka, który przeanalizuje Pani nawyki żywieniowe, sprawdzi ile kalorii średnio dostarcza sobie Pani codziennie w pokarmach i jeśli takowe są wyłapie błędy i je zmodyfikuje. Jeśli okaże się że Pani żywienie jest prawidłowe dietetyk poleci jakie badania należy wykonać i do jakiego zgłosić się lekarza, żeby ustalić przyczyny niedowagi. Mogą to być sprawy tarczycowe lub hormonalne. Nieregularność miesiączki przy takiej wadze jaką Pani podała raczej nie powinna być spowodowana wagą, gdyż zatrzymanie miesiączkowania następuje już przy skrajnie niskim BMI, więc bardziej doszukiwałabym się u Pani problemów z hormonami, ale to mogą potwierdzić badania. A na początek warto sprawdzić to co najprostsze, czyli sposób Pani odżywiania.
Pozdrawiam, Monika Majcher-Lipiejko

Witam,
Masa ciała 51 kg przy wzroście 162 cm nie jest za niską, Pani masa ciała jest odpowiednia. Nieregularna miesiączka może wiązać się z wieloma przyczynami, natomiast w Pani przypadku nie jest to wina masy ciała. Radzę wybrać się do ginekologa na badanie USG, które wykaże czy narządy wewnętrzne wyglądają prawidłowo i skieruje na ewentualne badanie.
W przypadku dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: m.rapacka@dietanamiare.pl
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka