Jak radzić sobie po rozstaniu?

Byłam z chłopakiem 2 lata, kłóciliśmy się i wracaliśmy do siebie. Zrobiłam mu awanture w lutym o impreze, pisał abym mu zaufała bo jedzie z kolegą i wiem przecież że mnie kocha i nikt i nic tego nie zmieni. Planowaliśmy rodzine i od lutego mieliśmy mieszkać razem. Po imprezie znowu drążyłam temat i ze mną zerwał. Pisałam, dzwoniłam, mówił że go nękam i ma dość mnie, po ms był już z inną mówił ze jest szczesliwy mnie zablokował i wyzywał jak pisałam. Co o tym myśleć czy on tak szybko zapomniał?

Witam, zdarza się,że jakieś zachowanie partnera/partnerki jest momentem zwrotnym, kończącym relację.Ciągłe kłótnie i powroty poprzedzające zerwanie wskazują,że być może ta decyzja była słuszna, może nie byliście Państwo w stanie stworzyć udanego związku, a może to tylko kolejny akt Państwa historii? Tak czy siak, skoro chłopak wyraźnie mówi, że nie życzy sobie dalszego kontaktu proponuję zaprzestać nagabywania go. Takie Pani zachowanie jest bowiem drogą donikąd. Wiem,że nie jest łatwo powstrzymać się od kontaktu w takiej sytuacji ale wydaje się to słuszne na ten moment.Pozdrawiam

Sytuacja straty - a taką jest właśnie zakończenie relacji z bliską osobą - jest dla każdego trudna i stresująca. Ważne jest w tym momencie zajęcie się sobą - swoim samopoczuciem, myślami i przekonaniami na temat sytuacji, swoimi planami życiowymi itd. Chłopak wyraźnie postawił "kropkę nad i" i zakończył waszą relację, dlatego też istotnym jest teraz, aby zaakceptowała Pani tą decyzję i zaczęła budować swoje życie bez zwrotów ku jego osobie. Jeżeli jest to dla Pani sytuacja trudna do zaakceptowania, proszę przemyśleć opcję konsultacji psychologicznej. Spotkanie ze specjalistą pomoże Pani po pierwsze poukładać sobie pewne sprawy, przepracować rozstanie i zbudować "nowy" plan na siebie. Powodzenia.