Co robić po tak trudnym rozstaniu?

DEPRESJA/ROZSTANIE Witam mam 22 lata nie tak dawno rozstałem się z dziewczyną , która jest dla mnie wszystkim , byliśmy ze sobą krótko bo zaledwie parę miesięcy nie mniej jednak tworzyliśmy bardzo udaną parę i byliśmy ze sobą bardzo blisko , poznaliśmy swoich rodziców zamieszkaliśmy szybko razem i mieliśmy wielkie plany , wraz z wyprowadzka wszystko zaczęło się sypać , dziewczyna zaczęła się ode mnie oddalać , unikać dotyku mówiąc że to przez nowe otoczenie , co oczywiście rozumiałem ale mijały dni tygodnie i było tylko gorzej , zaczęliśmy się od siebie oddalać do tego stopnia że nie rozmawialiśmy , nie spędzaliśmy ze sobą czasu tylko wychodziła do innego pokoju i w pewnym momencie po alkoholu mi powiedziała ,że to przez depresje ,która powstała w wyniku traum z dzieciństwa wykonanymi przez rodziców a następnie EX chłopakiem ,który traktował ją bardzo źle , w pewnym momencie powiedziała że nie wie co czuje bo depresja ją wypłukuje z uczuć i nie tak dawno usłyszałem że to koniec , że doszli do wniosku że związek który jej przypomina o Depresji nie jest dobry (Chodzi o to że jestem NIBY tak samo kochany i troskliwy jak ex a potem on się zmienił i traktował ją jak zero) Rozstaliśmy się i wiem że nie poddam się bo wszedłem w związek z osobą zdrową a nie chorą i to nie z chorą powinniśmy podjąć decyzje o rozstaniu , oczywiście była masa rozmów na ten temat lecz klamka zapadła i moje pytanie brzmi , jaka jest szansa na to że kiedy wyzdrowieje to wszystko się zmieni i wróci do normalności , czy mogę wpłynąć jakoś na jej decyzje bo przed depresją bardzo nam na sobie zależało i doceniała fakt że sie o nią troszczę i to był powód który nas połączył , czy mogę coś z tym zrobić oprócz dania czasu i czekania ? Każda mała porada dużo dla mnie znaczy i nie uwierzę że TO ONA CHCIAŁA tej wyprowadzki i pchania tej relacji do przodu i omawiania planów na przyszłość i że ZDROWA jednak chce to porzucić . Z góry dziękuje

Dzień dobry, przykro mi z powodu Pana trudnego rozstania. Rozumiem, że sytuacja jest bardzo bolesna i skomplikowana. Depresja, której doświadczała Pana była partnerka, ma ogromny wpływ na jej zachowanie i zdolność do nawiązywania bliskich relacji. Pana troska i zaangażowanie są zrozumiałe, jednak warto pamiętać, że proces zdrowienia z depresji jest złożony i wymaga czasu oraz wsparcia specjalistycznego. W tej sytuacji ważne jest, aby szukał Pan wsparcia, skonsultowanie się z psychologiem lub terapeutą może pomóc Panu przepracować uczucia związane z rozstaniem i znaleźć sposoby radzenia sobie z bólem emocjonalnym. Zdrowienie z depresji może zająć dużo czasu i wymagać intensywnej terapii. Nawet jeśli Pana była partnerka wyzdrowieje, nie ma gwarancji, że jej uczucia i decyzje związane z relacją się zmienią. Ważne jest, aby zadbał Pan o swoje zdrowie emocjonalne i fizyczne. Skupienie się na własnych zainteresowaniach, hobby i spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną może pomóc w procesie gojenia. Choć może być to trudne, ważne jest, aby szanować jej decyzje i dać jej przestrzeń, której potrzebuje. Próby wpływania na jej decyzje mogą przynieść odwrotny skutek i pogorszyć sytuację. Jeśli będzie gotowa na rozmowę w przyszłości, otwarta i szczera komunikacja może pomóc w zrozumieniu jej perspektywy i uczuć. Proszę również pamiętać, że czasem najlepszym rozwiązaniem dla obu stron jest oddzielna droga, która pozwoli każdemu na indywidualne uzdrowienie i rozwój. Proszę dbać o siebie i nie zapominać, że zasługuje Pan na zdrowy i szczęśliwy związek.