Jak radzić sobie z długimi napadami stanów lękowych?

Od 2 miesięcy zmagam się z silnymi napadami stanów lękowych. Jestem jeszcze młodą dziewczyną, mam 18 lat i jestem tuż przed maturą, początkowo tłumaczyłam sobie, że właśnie w tym tkwi przyczyna, z resztą tak jak cała reszta moich znajomych. Szybko jednak zorientowałam się, że nie chodzi o to, ponieważ problem zaczął się kiedy na początku września obudziłam się nagle w nocy i do głowy weszły mi jakieś straszne myśli, że zaraz coś mi się stanie. Za wszelką cenę próbowałam je wyprzeć, ale przyszło mi to z trudem. Od tamtej pory chodzę otępiała, jakby w depresji. Napady lęków przychodzą znienacka i trwają bardzo długo, kilka konkretnych godzin, czasem cały dzień. Bardzo mnie to unieruchamia, nie potrafię się na niczym innym skupić, jestem roztrzęsiona a do głowy przychodzą mi jak najczarniejsze myśli, m.in że zaraz zacznę się dusić albo stracę przytomność i się nie wybudzę. Jestem przerażona sama sobą. Kiedy mi się polepsza, czuję się dziwnie, bo mam wrażenie, że zraz i tak atak zacznie się od początku. Nie mam pojęcia, jak sobie dać z tym radę... Nie chce zawalić szkoły, ani matury, ale jak na razie nie jestem w stanie wysiedzieć na lekcjach. Błagam o jakąś odpowiedz.
18 LAT ponad rok temu

Witam.

Wydaje się z Twojego opisu, że stany lęków uniemożliwiają Ci normalne, codzienne funkcjonowanie, dlatego niezwłocznie powinnaś umówić się na konsultację u psychologa. Porozmawiaj również z rodzicami o swoich problemach, moga okazać się dla Ciebie dużym wsparciem.

Powodzenia i pozdrawiam.