Jak radzić sobie z fobią ciążową u mężczyzny?

Jestem ze swoim chlopakiem juz 6 lat. Jednak on ma fobie ciazowa w stopniu bardzo silnym. Zanim dotknie mnie reką w miejsca intymne musi byc rece 3 razy, w dni plodne zupelnie nie jest w stanie cokolwiek ze mna robic. Seks uprawiamy raz na rok, wylacznie tuz przed moim okresem, w prezerwatywie. Chcialabym zdecydowac sie na doustna antykoncepcje. Rozmawialam z nim i powiedzial, ze u niego w psychice nic to nie zmieni. Ewentualnie rece bedzie myl 2 razy, a nie 3 razy pod rząd. Juz zaczynam byc tym mocno zalamana. Mamy 21 lat. Jak mam z nim rozmawiac ? Czy jak bysmy sie zdecydowali na specjaliste to wybrac psychologa czy seksuologa ? Czekam na odpowiedz i z gory dziekuje.

Dzień dobry, warto faktycznie pomyśleć o wizycie specjalisty. Proponowałabym zacząć od psychologa, jeżeli problem okaże się być seksuologiczny psycholog pokieruje zapewne Państwa dalej. Na podstawie tego co Pani opisała szła bym w kierunku zaburzeń obsesyjne kompulsywnuch. Ewidentne partner wręcz obsesyjnie myśli o ewentualnej ciąży. Jego wyobrażenia są bardzo niedojrzałe, nie pozwalają mu najprawdopodobniej odczuwać jakiejkolwiek przyjemności z bliskości seksualnej. Tylko ważne jest to że to on musi chcieć uzyskać pomoc. Jeżeli tylko Pani na tym zależy to obawiam się że pomoc może okazać się nie skuteczna.
Pozdrawiam A. Pacia