Jak radzić sobie z nieśmiałością w wieku 22 lat?

Dzień dobry, Mam pytanie, proszę o wyjaśnienie mojego problemu. Jestem osobą nieśmiałą, często jak wychodzę na miasto a jestem np. w złym stanie psychicznym to mam wrażenie, że ludzie źle na mnie patrzą, czy tak jest naprawdę? Czy to jest tak, że jak ja się czuję, to tak będę odbierana. Drugi mój problem to taki, że jak wychodzę na miasto a kogoś spotykam i z tą osobą chwilę porozmawiam, to mam ochotę jeszcze dłużej porozmawiać a nie już iść, dlaczego tak mam? Nie rozumiem siebie czasem. Dziękuję :)

Dzień dobry,
jeżeli dobrze rozumiem, opisuje Pani wewnętrzny konflikt. Jednocześnie obawia się Pani ludzi tak bardzo, że aż fantazjuje Pani, że źle na Panią patrzą. Z drugiej strony pragnie Pani kontaktu z ludźmi i odczuwa Pani radość, jeśli może Pani z kimś porozmawiać. Dobrym narzędziem do analizy wewnętrznych konfliktów jest psychoterapia. Proszę rozważyć jej podjęcie. Pozdrawiam - Ryszard Chłopek

Szanowna Pani,
zalecana jest konsultacja psychologiczna, rozmowa, która umożliwi adekwatną odpowiedź na Pani pytanie.
Pozdrawiam serdecznie