Jak radzić sobie z wybuchową matką?

Witam. Chodzi o moją mamę nie mam już do niej siły. Kiedyś było wszystko ok po śmierci taty a tata nie żyje już 8 lat trochę się załamała wiadomo. Ale od 6 lat ma swojego nowego partnera i to jak ona go traktuje to przechodzi ludzkie pojęcie. Zabiera mu wszystkie pieniądze nawet z kieszeni mu wyciąga kasę tzw. zaskórniaki. Bije go poniża a ostatnio się dowiedziałam że nawet żałuję mu wody i każe mu się w misce kąpać. Bez przesady z tą jej oszczędnością. Ale też ma dziwne zachowania typu że wszyscy w koło to alkoholicy i niewiadomo kto. Jak coś mówi to nie kończy przechodzi do innego zdania i też go nie kończy. Nie można porozmawiać z nią na temat jej stanu zdrowia bo od razu wybucha awantura. Jest bardzo nerwowa a w stosunku do swojego partnera wręcz agresywna. Jej partner chodzi i pije boi się czasami do domu wracać po jej telefonach bo juz kilka razy go podbiła ale nigdzie tego nie zgłosił. Przykro na to patrzeć chciałabym jakoś pomóc ale nie wiem jak to zrobić bo każda rozmowa o stanie zdrowia to awantura. Proszę o szybką pomoc bo nie dam rady już z nią wytrzymać. Aha i zapomniałam dodać że czasami mówi rzeczy typu że żyć jej się nie chce że pójdzie do lasu i się powiesi. Proszę o pomoc bo boje się że to w końcu skończy się żle.

Dzień dobry!

Mama powinna skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Wobec wyrażania przez nią zamiarów samobójczych możliwe jest np. wezwanie pogotowia ratunkowego i konsultacja/ hospitalizacja psychiatryczna, także bez jej zgody. Aby uprawdopodobnić podjęcie przez matkę leczenia warto także zgłaszać np. stosowanie przez nią przemocy - na najbliższym komisariacie Policji.

Pozdrawiam!