Jak radzić sobie ze zbyt pewnym partnerem?

Moj partner jest kochający czuły , ale się przechwala Jak mu mówię że mam wolną majówkę 3 dni to on mi mówi haha a ja mam lepiej bo mam 5 dni wolnego Jak on ma wolne a ja idę do pracy to mi mówi A ja mam dobrze wyśpię się a ty będziesz pracować na Pana swego Jak mu mówię że dobrze mi w czymś doradzi bądź ma rację to mi mówi ja zawsze mam rację ja się na wszystkim znam , ja każdego umiem zgasić itd Jak coś powiem źle to on zawsze odpowiada mi zawsze ironicznym tonem przez to się czuje nikim Mam problem z zazdrością Moj partner jest we wszystkim lepszy jest wygadany towarzyski przebojowy pewny siebie inteligentny (nie musiał się uczyć a miał czwórki bo wszystko zapamiętał z lekcji a ja sie uczyłam i mi zawsze ciężko wchodziła nauka) . Ja z kolei jestem jego przeciwieństwem cicha małomowna mało inteligentna mam mam jedną przyjaciółkę w pracy na stołówce siedzę sama bo nikt kolonie nie siedzi Ostatnio swojego chlopaka przylapalam na tym jak wysyła serduszka dziewczynie która jest roznegliżowana przy innych kobietach czuje sie gorsza Mój chłopak już do mnie nie pisze bo stwierdził że się nie opłaca bo już nie jest tak na mnie napalony i ma mnie na wyłączność Nigdy w dzieciństwie nie miałam prawa do wyrażania emocji izolowany mnie od rówieśników zawsze miałam problemy z relacjami a ludzie mi mówią że się mocno wyróżniam od reszty

Dzień dobry,
Polecam psychoterapię jako metodę walki z zaniżoną samooceną. W moim poczuciu chłopak Pani nie szanuje i to nie Pani wina, że on się tak zachowuje. Związek i uczucia do drugiej osoby to nie jest kalkulacja lub tylko namiętność do której najwyraźniej Pani partner sprowadza związek. Zastanawia mnie to, czy widzi Pani również jego wady i to takie których Pani nie ma. Akceptacja własnej osoby nie powinna opierać się na korzystnych dla nas porównaniach z innymi tym bardziej, że w moim poczuciu dostrzega Pani tylko zalety innych a nie dostrzega wad. Polecam wypisanie na kartce własnych zalet i uzupełnianie codziennie tej listy. Odradzam porównywanie się z chłopakiem, bo on jest taki jaki jest a Pani jest inna i ma do tego prawo (nie znaczy gorsza). Doradzałabym szczerą rozmowę z partnerem i postawienie mu granic, bo jeśli jest z Panią to nie powinien wysyłać serduszek innym i bawić się Pani uczuciami. On powinien wiedzieć, co Pani nie podoba się w jego zachowaniu i jak Pani z tym się czuje. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Pani samoocena wzrośnie a partner będzie bardziej Panią szanował oraz że będzie Pani miała siłę by zawalczyć o te zmiany.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/