Jak radzić sobie ze zdradą partnerki?

co zrobic jesli dziewczyna zdradzila mnie z przyjacielem

Witam,

Przede wszystkim proszę spróbować podejść do zdrady na chłodno i wziąć pod uwagę takie rzeczy jak:

- okoliczności, w jakich miała miejsce (alkohol, dłuższa rozłąka, używki, choroba i inne)
- kontekst w Waszym związku (czy coś się ostatnio działo, były jakieś konflikty?)
- jak podchodzi do zdrady partnerka, jak ją tłumaczy, co deklaruje?

Następnie proszę zadać sobie pytanie: "Czy jestem w stanie wybaczyć?" (ale wybaczyć naprawdę, tzn. nie wracać do tego, nie wypominać, nie myśleć obsesyjnie, nie żądać rekompensaty czy zemsty itp.)
Oczywiście musi minąć jakiś czas, by emocje opadły (około pół roku). Od razu nie da się tak po prostu wrócić do codzienności.

Jeśli oboje chcecie dalej ze sobą być, kochacie się i jesteście pewni wspólnej przyszłości, w przypadku niemożności poradzenia sobie z tym we dwoje, proponuję udać się na terapię partnerską.

Pozdrawiam

Opcji jest kilka, ja za pana nie zdecyduję co zrobić. Można wybaczyć obojgu, można zerwać z obojgiem. Dobrze jest wyrazić uczucia.