Jak rozmawiać z partnerem o tym, żeby się nie upijał?

Jesteśmy z partnerem blisko 4,5 roku. Większość czasu spędzamy razem, świetnie się czujemy w swoim towarzystwie, nawet czas kiedy możemy wspólnie pomilczeć jest fajny. Od czasu do czasu spotykamy się ze znajomymi. Zamieszkaliśmy w nowym mieście ok. pół roku temu. Od ok. miesiąca partner zaczął wychodzić z kolegami mniej więcej raz w tygodniu. Zawsze mówi z kim wychodzi. Nie mam nic przeciwko tym wyjściom, jednak im zawsze towarzyszy alkohol. Jak rozmawiać z partnerem o tym, żeby się nie upijał?

Witam,
w zwiazku bardzo wazna jest komunikacja i wzajemne mowienie sobie o wlasnych trudnosciach, czy potrzebach. Niemniej w rozmowach z innymi osobami mamy sklonnosc do formulowania oskarzen i atakowania drugiej strony. Z tego wzgledu wazne aby rozmowy prowadzic w momentach kiedy nie jestesmy pod wplywem emocji. Warto tez w czasie formulowania kwesti mowic raczej o swoich przezyciach "martwi mnie to.., zastanawiam sie... nie czuje sie dobrze.." niz wprost o tym co nam sie nie podoba w innej osobie. O podstawowych zasadach prowadzenia rozmowy mozna sie dowiedziec przegladnac artykuly z tej tematyki
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza