Jak rozmawiać z zazdrosną partnerką?

Witam, mam 22 i starszą od siebie partnerkę o 4 lata wydaje mi się, że jest o mnie chorobliwie zazdrosna ponieważ kłuci się ze mną o najmniejsze "pierdoły" np. miała mi za złe, że poszedłem z koleżanką ze studiów w trakcie okienka do maca coś zjeść. Nie lubi gdy chodzimy do galerii, kina w miejsca publiczne itp. Już chciała się ze mną rozstać ale nie wiedziała dla czego. Jak mam z nią rozmawiać i utożsamić z tym że jest ciągle zazdrosna? Proszę o pomoc.

Witam,

Nadmiarowa zazdrość jest zawsze bardzo trudna w przeżyciu dla obojga. Może spróbuje Pan namówić partnerkę do skorzystania z psychoterapii par. Oboje moglibyście wtedy spokojnie porozmawiać o swojej sytuacji i trudnościach w związku.

Pozdrawiam
Ewa Czernik