Jak rozstać się z mężem?

witam mam pewien problem chce rozstać się z mezem bo pokochałam inna osobe od dawna nam się nie układa nie wiem jak mu to powiedzieć ostatnio rozmawiałam z nim to stwierdził ze się zabije boje się o jego zycje co robic kocham i mysle o innym nie uprawiamy seksu.

W takim wypadku proponowałabym wizytę u terapeuty, który pomoże Wam znaleźć drogę porozumienia, dzięki czemu będziecie mieli szansę rozwiązać zaistniałą sytuację.

Witam,
To bardzo delikatna i trudna sytuacja,aby do niej doszło potrzebowaliście trochę czasu.
Im bardziej się Pani od niego oddalała, tym bardziej, on, zawieszał się na Pani emocjonalnie. Pani partner wszedł w rolę ofiary, małego chłopca, który pójdzie na wszystko, aby tylko mamusia go nie zostawiła. Taki partner przestaje być atrakcyjny, a szczególnie przestaje być atrakcyjny seksualnie. W Pani wywołuje to dwa skrajne uczucia. Z jednej strony poczucie winy i litość, a drugiej złość i niechęć.
Do miłości nie możemy się zmusić,a tym bardziej ,inni nie mogą nas zmusić, albo kochamy, albo nie. Jeśli jest Pani pewna, że nie kocha Pani męża, to powinna Pani odejść.
Jednak, pani nowy związek, tez możne być narażony na rozpad, a to z prostego powodu: nowy partner prędzej czy później możne utożsamić się z pani mężem: " zdradzała i okłamywała męża, możne , teraz to robi ze mną " ?
Sytuacja jest trudna, ale życzę aby udało się Pani

Pozdrawiam
Dorota Kotarska