Jak schudnąć 4 kg w wieku 13 lat?

Mam 13 lat, mierze 150 cm i wsze 44-45 kilogramów, chcialabym zrzucić 5-6 kilogramów, jaką bedzie odpowiednia dieta ?
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest w normie, dlatego też nie ma potrzeby wprowadzania specjalnej diety. Zalecam natomiast unikanie słodyczy, słodzonych napojów, kalorycznych przekąsek typu chipsy, paluszki, krakersy i żywności typu fast food, a zwiększenie spożycia warzyw i owoców.