Jak schudnąć na twarzy i mieć mocno zarysowane kości policzkowe?

Witam, mam 17 lat, 179 cm i ważę 60 kg. Chciałabym zapytać, jak można schudnąć na twarzy, by uwydatnić ukryte kości policzkowe? Czy w ogóle można? Nie mam twarzy pyzatej, okrągłej. Mam owalną twarz. Jeżeli chodzi o geny, to moja mama ma lekki zarys kości policzkowych, jednak mój tato nie. Dotychczas nie stosowałam żadnych diet. Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Według siatek centylowych Pani waga jest jak najbardziej odpowiednia w stosunku do wieku i wzrostu. Nie powinna zatem myśleć Pani o odchudzaniu, które w przypadku osób z nadwagą bardzo często uwidacznia kości policzkowe. Proszę pamiętać, że nie każdy musi mieć wydatne owe kości. Jak sama Pani napisała, ma Pani twarz owalną i właśnie taka ma być Pani uroda. Jednym ze sposobów jednak jest umiejętne cieniowanie twarzy kosmetykami, takimi jak różne kolory pudru czy różu.