Jak schudnąć w 2 tygodnie?

jak mogę w 2 tyg.pozbyć się jak największej il.zbędnych kilogramów ?

Racjonalne odchudzanie bez efektu jo-jo to 0,5-1 kg na tydzień, więc w 2 tygodnie można schudnąć 2 kg - wydawało by się, że to nie dużo...ale to będą kilogramy, które nie wrócą ze zdwojona siłą np. +4kg. Warto przede wszystkim ograniczyć słodycze i słone przekąski, smażone potrawy, postawić na pełnoziarniste produkty (pieczywo, kasze), zacząć jeść więcej warzyw. Proszę wyregulować swoje posiłki czyli zacząć swój dzień od śniadania (do godziny od wstania z łózka), i kolejne posiłki czyli 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacje jeść co 3-4 godziny. Kolacja powinna być 3-4 godz. przed snem. Po kolacji nie jemy już nic - w nocy przemiana materii zwalnia i to czego nie strawimy osadza się najczęściej w postaci tkanki tłuszczowej. No i oczywiście zwiększenie aktywności fizycznej, bo to najlepszy sposób na spalanie kalorii. Proszę się zastanowić czy chcę zrobić to byle jak i szybko (licząc się z efektem jo-jo) czy może nie lepiej zainwestować w siebie, schudnąć powoli, ale trwale?

Witam!
Najważniejsza jest eliminacja błędów żywieniowych żywieniowych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Warto zadbać, aby te zmiany były długotrwałe ponieważ wpłyną na poprawę zdrowia i kondycji organizmu. Poniżej podam adres mojej strony, na której można znaleźć produkty zalecane i przeciwwskazane w diecie
www.diet-coaching.xaa.pl/galeria-diet-coaching/www-diet-coaching-xaa-pl-dietetyczne-wskazowki/
Na podanej stronie można znaleźć również przykładowe posiłki.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Najzdrowsze jest racjonalne odchudzanie, ale można włączyć dietę VLCD typu Cambridge - niestety mozna liczyć się z efektem jojo.