Jak się prawidłowo odżywiać i zmotywować do ćwiczeń?

Staram sie dobrze odzywiac.Mam 21 lat,158cm i ok.43kg.Rodzice twierdza,ze jestem wychudzona i powinnam zaczac wiecej jesc.Z tym,ze jem wg mnie duzo(dziennie ok.2000/2500kcal)i w mojej ocenie powinnam schudnac,a raczej wypracowac mięśnie.Moj brzuch nie wyglada atrakcyjnie,"trzęsie się",gdy skaczę,biegnę etc.,jest na nim duzo tluszczu.Jakis czas temu postanowilam regularnie cwiczyc w domu lub biegac.Od jakiegos czasu brak mi na to checi,znienawidzilam to.Jem co raz wiecej i tyje.Jestem zalamana...

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę wykonać analizę żywienia u pobliskiego dietetyka który oceni czy ilość kalorii w Pani pozywieniu jest wystarczajaca. Przy okazji zmierzy Pani obwód talii i porówna czy jest prawidłowy, w przypadku utraty apetetu i spadku masy ciała nalezy zgłosic się do poradni psychologicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Witam!

Zachęcam do skorzystania z wizyt u osoby zajmującej się zaburzeniami odżywiania (np. psychologiem).
Pani aktualna masa ciała jest niska i nie jest wskazana jej dalsza redukcja.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sanowska