Jak skutecznie się uczyć?

jak nauczyć się powiedzieć dany materiał do nauki własnymi słowami? Słyszałem, że to dobry sposób na zapamiętanie danej informacji, mam kiepski zasób słów i nie wiem jak mam definicje czy inne informacje powiedzieć swoimi słowami.

Dzień dobry. Nie ma jednej dobrej porady, która byłaby właściwa dla wszystkich. Jeżeli chcemy poprawić umiejętność koncentracji, uwagi czy pamięć, warto przyjrzeć się co konkretnie danej osobie spowalnia procesy uczenia się, w jakim nasileniu i w których obszarach. Zasób słów zwykle zwiększa się wraz z poszerzaniem wiedzy, więc tą trudność traktowałabym jako wtórną a skupiłabym się na tym, jakie elementy poprawić w Pana przypadku, by efektywność i łatwość uczenia zwiększyły się. Jednak jest to bardzo indywidualna kwestia i wymagałaby głębszego wywiadu diagnostycznego. Proszę w tym celu rozważyć konsultację. Pozdrawiam.

Witam,

ubogi zasób słownictwa można uzupełnić poprzez czytanie książek. Interpretacja definicji to jest sposób rozumienia treści, czyli umiejętność odkodowania przekazu, który wymaga optymalnej wiedzy odnośnie określonej tematyki, ważne jest zapamiętanie sensu przeczytanych wyrazów, skojarzenie znaczeń - utworzenie całości myślowej,

Pozdrawiam serdecznie