Jak skutecznie wyleczyć infekcję dróg moczowych 24-latki?

Witam, Od miesięcy cierpię z powodu infekcji układu moczowego. Ostatnio byłam u urolożki która zleciła posiew moczu i następnie na podstawie wyników (w moczu były bakterie występujące przeważnie w układzie pokarmowym) przepisała mi dwa opakowania cipronexu 500g dwa razy dziennie następnie dwa opakowania bioseptolu i na koniec monural. Przyjmuję cipronex od ponad tygodnia zgodnie z zaleceniami i nie czuję żadnej poprawy. Dodam że nie odczuwam parcia na mocz, raczej jedynie pieczenie i dyskomfort w okolicach cewki. Co robić ?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że zakażenie układu moczowego jest spowodowane bakteriami z układu pokarmowego (możliwe, że chodzi o bakterie E. Coli). W takim przypadku przepisany antybiotyk zawierający cyprofloksacynę powinien zadziałać i po całej kuracji problem może minąć.

Jeśli terapia Cipronexem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, należy ponownie udać się do lekarza, celem zmiany formy leczenia. Zakażenia innego układu przez bakterie z układu pokarmowego są ciężkie do wyleczenia, jednak odpowiednio dobrane leczenie powinno Pani pomóc. Często stosuje się również leki zawierające trimetoprim lub nitrofurantoinę, jednak może się to odbyć jedynie po konsultacji ze specjalistą.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w przygotowanych materiałach, do których odsyłam w linkach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-leczyc-taka-infekcje-drog-moczowych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawracajace-infekcje-ukladu-moczowego-u-23-latki

https://portal.abczdrowie.pl/escherichia-coli-w-moczu-czym-sa-jakie-powoduja-objawy-zatrucia-zakazenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty