Jak sobie poradzić z poczuciem winy po śmierci chłopaka?

Witam. Mam poważny problem . Mój narzeczony zmarł z powodu pęknięcia tetniaka mozgu.A ja wciąż nie moge dojść do siebie. Obwiniam się że umarl przeze mnie. Prowadził zły tryb życia. Podobno brał też narkotyki.Juz kiedyś doszła do mnie ta informacja że bierze ale ja mu uwierzyłam na słowo że to nieprawda. Bardzo ciężko mi z tym żyć.

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry,

najzwyczajniej w świecie przestać szukać winnego,

przecież nie mogła Pani wiedzieć, ze miał tętniaka. Zazywanie środków odurzających prawdopodobnie przyspieszyło proces chorobowy.. był dorosły i sam odpowiadał za swoje zdrowie. Większośc ludzi w młodosci nie dba o zdrowie, piją, palą, zażywają środki odurzające i żyją bardzo długo. Pani chłopak był chory i z tego powodu umarł, nie ma Pani z jego śmiercią nic wspólnego.

Czasami mamy taką tendencję do obwiniania siebie, za zdarzenia, na które nie mamy wpływu. Jeśli Pani tak ma moze głębiej należy poszukać przyczyny tego problemu, na terapii..

Pozdrawiam cieplutko!