Jak sobie radzić z momentami zwątpień i wahań w życiu zawodowym i osobistym?

Jak sobie radzić z momentami zwątpień i wahań w życiu zawodowym i osobistym? Są one spowodowane chorobą - shizofrenią paranoidalną. Wstydzę się ich! Jak sobie z nimi poradzić? Czuję złość z tego powodu, że te momenty wahań i wspomnień występują! Nie mam wsparcia w rodzinie takiego, jak bym chciała niestety! Czuję się odtrącona! Mimo to pobłażam im moje opuszczenie! Czuję się bezradna i z tego powodu zła! Jak wygłądają reakcje zdrowych ludzi?

Witam. Każdy przezywa rożne ciężkie momenty związane z życiem osobistym i zwodowym momenty zniechęcenia, zmęczenia itp. Ważne jest zeby mieć osobę, z która można o tym porozmawiać, jeśli nie ma Pani takiej osoby w otoczeniu to zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa. W Poradni Zdrowia Psychicznego moze Pani otrzymać pomoc. Pozdrawiam