Jak uwolnić się od ojca?

Mam 33lata dotąd nie udało mi się wydostać z domu a co gorsza jeszcze pracuje w firmie ojca. Cały czas mną rządzi, nie pozwala na nic czuję się jak w klatce a mimo to nie potrafię odejść. Codziennie patrzę jak psychicznie wykańcza mamę, jak oszukuje nas,nie szanuje niczego, jestem na skraju załamania już nie mam sił tego znosić a boję się że nie znajdę siły by uciec , jestem wrakiem człowieka a ta masakra trwa już 27lat

Witam. Uważam, że warto rozważyć podjecie psychoterapii. Z pomocą terapeuty będzie miała Pani możliwość zbudowania swojej wewnętrznej siły, aby odseparować się od ojca. Znosi to Pani już bardzo długo, co też de facto stanowi o Pani sile (skoro zdołała Pani tyle czasu to dźwigać, nie jest Pani taka słaba). Jednak warto poszukać pomocy, psychoterapia jest najwłaściwszym narzędziem do rozwiązania tego problemu.

Dzień Dobry Pani,

Tak nie musi być!

Proszę z tym i w tym nie zostawać samej, polecałabym Pani, by nie zwlekać już i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc profesjonalną/specjalistyczną do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry! Jest Pan dorosłym człowiekiem i może Pan decydować o sobie samodzielnie. Opisywane przez Pana problemy nie służą budowaniu dojrzałości i odpowiedzialności, a dodatkowo są źródłem codziennych trudności, które doprowadzają Pana na skraj załamania nerwowego. Rozumiem, że praca w firmie ojca jest dodatkową trudnością, która ze względów ekonomicznych trzyma Pana w domu rodzinnym. Jednak dalsze funkcjonowanie w obecnym kształcie może pogłębiać Pana trudności i jeszcze bardziej zaszkodzić. Jeżeli nie ma Pan siły na wyprowadzenie się z domu rodzinnego, nie wie Pan, co dalej, zachęcam do zgłoszenia się do dobrego psychoterapeuty w okolicy Pana miejsca zamieszkania na konsultację psychologiczną, który pomoże Panu przede wszystkim w tej kryzysowej sytuacji i zaproponuje możliwości pomocy tak, aby mógł Pan emocjonalnie odżyć, poszukać dobrych rozwiązań, które będę chronić Pana przed destrukcyjnym wpływem ojca. Na terapii będzie Pan mógł też porozmawiać o swoich oczekiwaniach, potrzebach. Warto o siebie zadbać i o swoje zdrowie. Życzę powodzenia!