Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak uwolnić się od ojca?

Mam 33lata dotąd nie udało mi się wydostać z domu a co gorsza jeszcze pracuje w firmie ojca. Cały czas mną rządzi, nie pozwala na nic czuję się jak w klatce a mimo to nie potrafię odejść. Codziennie patrzę jak psychicznie wykańcza mamę, jak oszukuje nas,nie szanuje niczego, jestem na skraju załamania już nie mam sił tego znosić a boję się że nie znajdę siły by uciec , jestem wrakiem człowieka a ta masakra trwa już 27lat
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Wpływ depresji na życie seksualne

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy depresją a życiem seksualnym.

Witam. Uważam, że warto rozważyć podjecie psychoterapii. Z pomocą terapeuty będzie miała Pani możliwość zbudowania swojej wewnętrznej siły, aby odseparować się od ojca. Znosi to Pani już bardzo długo, co też de facto stanowi o Pani sile (skoro zdołała Pani tyle czasu to dźwigać, nie jest Pani taka słaba). Jednak warto poszukać pomocy, psychoterapia jest najwłaściwszym narzędziem do rozwiązania tego problemu.

0

Dzień Dobry Pani,

Tak nie musi być!

Proszę z tym i w tym nie zostawać samej, polecałabym Pani, by nie zwlekać już i sięgnąć po potrzebną Pani pomoc profesjonalną/specjalistyczną do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Życzę Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Dzień dobry! Jest Pan dorosłym człowiekiem i może Pan decydować o sobie samodzielnie. Opisywane przez Pana problemy nie służą budowaniu dojrzałości i odpowiedzialności, a dodatkowo są źródłem codziennych trudności, które doprowadzają Pana na skraj załamania nerwowego. Rozumiem, że praca w firmie ojca jest dodatkową trudnością, która ze względów ekonomicznych trzyma Pana w domu rodzinnym. Jednak dalsze funkcjonowanie w obecnym kształcie może pogłębiać Pana trudności i jeszcze bardziej zaszkodzić. Jeżeli nie ma Pan siły na wyprowadzenie się z domu rodzinnego, nie wie Pan, co dalej, zachęcam do zgłoszenia się do dobrego psychoterapeuty w okolicy Pana miejsca zamieszkania na konsultację psychologiczną, który pomoże Panu przede wszystkim w tej kryzysowej sytuacji i zaproponuje możliwości pomocy tak, aby mógł Pan emocjonalnie odżyć, poszukać dobrych rozwiązań, które będę chronić Pana przed destrukcyjnym wpływem ojca. Na terapii będzie Pan mógł też porozmawiać o swoich oczekiwaniach, potrzebach. Warto o siebie zadbać i o swoje zdrowie. Życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy