Jak wyleczyć zaburzenia lękowe?

witam od kilku lat lecze zaburzenia lekowe. od roku uczeszczam na psychoterapie po jakim czasie mozna oczekiwac jakies poprawy bo narazie nieczuje zadnej leczenie farmakologiczne rowniez nie przynosi efektu mam nietolerancje lekow z grupy ssri a innych lekow typu benzo niechce bo uzalezniaja jak mozna wyleczyc te zaburzenia ktore wystapily nagle po urazie glowy . rm glowy bez zmian czasami czuje sie beznadziejnie . pozdrawiam

Witam. Jeżeli był to poważny uraz głowy czyli właściwie każdy powodujący utratę przytomności to najpierw należy jeszcze zrobić panu diagnostykę psychologiczną pod kątem zmian sprawności procesów poznawczych i procesów myślenia, aby sprawdzić czy zmiany emocjonalne nie mają tzw. podłoża organicznego, którego badanie rezonansem magnetycznym mogło nie wychwycić. Natomiast jest to raczej niewielki procent prawdopodobieństwa w przypadku lekkich urazów głowy.
Ja osobiście często mówię pacjentom, że pierwsze oznaki poprawy można zaobserwować po 3 miesiącach psychoterapii, ale nie zawsze się to sprawdza i zależy od wielu czynników.

Witaj,
spróbuj napisać więcej na temat własnych odczuć co do obecnej psychoterapii,bo być może nie jest prowadzona w sposób właściwy.Nic nie wiemy też o specyfice Twoich lęków:czy dotyczą konkretnych sytuacji,od kiedy je masz,co się wydarzyło w Twoim życiu na tyle trudnego,że powstała reakcja lękowa.Wreszcie spróbuj się zastanowić ,czy nie jest trochę tak,że ów lęk jest ważnym powodem dla którego możesz być pod opieką innej osoby/np.terapeuty/.
Tak,czy owak zgłoś to jednak na najbliższym spotkaniu,gdyż istnieje wiele zdrowszych sosobów podtrzymywania dobrych relacji a lęk nie powinien nabrać charakteru uzaleznienia.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. Rozumiem, że leczy się Pan farmakologicznie u psychiatry lub u neurologa, warto tak długo zmieniać leki, aż w końcu trafi się na odpowiedni. Warto tez porozmawiać szczerze ze swoim psychoterapeutą i z nim omówić postępy i zmiany. Czasami można tez zmienić terapeutę. Coś musiało być przyczyną Pana lęków, być może dobrze by było wrócić do tych przyczyn i dokładnie omówić znaczenie tej sytuacji. Co Pan zrobił, aby lęk zniknął, jak bardzo zaangażował się Pan w pracy nad sobą?