Witam. Jeżeli był to poważny uraz głowy czyli właściwie każdy powodujący utratę przytomności to najpierw należy jeszcze zrobić panu diagnostykę psychologiczną pod kątem zmian sprawności procesów poznawczych i procesów myślenia, aby sprawdzić czy zmiany emocjonalne nie mają tzw. podłoża organicznego, którego badanie rezonansem magnetycznym mogło nie wychwycić. Natomiast jest to raczej niewielki procent prawdopodobieństwa w przypadku lekkich urazów głowy.
Ja osobiście często mówię pacjentom, że pierwsze oznaki poprawy można zaobserwować po 3 miesiącach psychoterapii, ale nie zawsze się to sprawdza i zależy od wielu czynników.
Witaj,
spróbuj napisać więcej na temat własnych odczuć co do obecnej psychoterapii,bo być może nie jest prowadzona w sposób właściwy.Nic nie wiemy też o specyfice Twoich lęków:czy dotyczą konkretnych sytuacji,od kiedy je masz,co się wydarzyło w Twoim życiu na tyle trudnego,że powstała reakcja lękowa.Wreszcie spróbuj się zastanowić ,czy nie jest trochę tak,że ów lęk jest ważnym powodem dla którego możesz być pod opieką innej osoby/np.terapeuty/.
Tak,czy owak zgłoś to jednak na najbliższym spotkaniu,gdyż istnieje wiele zdrowszych sosobów podtrzymywania dobrych relacji a lęk nie powinien nabrać charakteru uzaleznienia.
Pozdrawiam serdecznie
Witam. Rozumiem, że leczy się Pan farmakologicznie u psychiatry lub u neurologa, warto tak długo zmieniać leki, aż w końcu trafi się na odpowiedni. Warto tez porozmawiać szczerze ze swoim psychoterapeutą i z nim omówić postępy i zmiany. Czasami można tez zmienić terapeutę. Coś musiało być przyczyną Pana lęków, być może dobrze by było wrócić do tych przyczyn i dokładnie omówić znaczenie tej sytuacji. Co Pan zrobił, aby lęk zniknął, jak bardzo zaangażował się Pan w pracy nad sobą?
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Czy można wyleczyć te stany lękowe? – odpowiada Mgr Joanna Marciniak
- Zaburzenia lękowe. Czy to można wyleczyć? – odpowiada Paulina Witek
- Odpowiednie preparaty dla osoby z nerwicą lękową – odpowiada Mgr Patrycja Stajer
- Czy nerwicę lękową i fobię społeczną da się wyleczyć? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Zaburzenia lękowe z atakami paniki - czy można się z nich całkowicie wyleczyć? – odpowiada Lek. Marta Hat
- Nerwica lękowa i wybór sposobu terapii – odpowiada Mgr Anna Bernatowska
- Jak skutecznie mogę wyleczyć depresję? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Jak leczyć silne zaburzenia lękowe? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Jak. skutecznie leczyć zaburzenia lękowe? – odpowiada Mgr Hanna Markiewicz
- Czy luteina przyjmowana dopochwowo może zaszkodzić kobiecie w ciąży? – odpowiada Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
artykuły
Depresja - leczenie farmakologiczne. Działanie i możliwe skutki uboczne leków na depresję
Leczenie farmakologiczne depresji ma na celu główn
Napad lęku
Zaburzenia lękowe są często występującymi dolegliw
Leczenie depresji - farmakoterapia, psychoterapia, wsparcie bliskich
Dzięki postępowi medycznemu rozwinęły się również