Jak zawalczyć o nasz związek?

Jestem z chłopakiem 2.5 roku. Od 2 lat ze sobą mieszkamy. Niestety ostatnio ciągle się kłóciliśmy. Miałam żal do niego, bo on był za granicą, dzwonił na krótko, miał wolne weekendy, a potrafił mieć cały dzień wyłączony telefon. Miałam wrażenie, że tylko mu przeszkadzam. Był też często niemiły. Przez to robiłam mu wyrzuty, on wyłączał telefon, a ja zasypywałam go smsami. Wiem, że źle robiłam. Za bardzo skupiłam się na nim. Zmarli mi dziadkowie, mama nie żyje, straciłam pracę i podupadlam na zdrowiu. On niestety obarcza mnie całą winą. Zerwał ze mną, ale nadal razem mieszkamy (chce mi pomóc). Śpimy osobno. Uprosilam go o szansę. Powiedział, że wyjedzie za granicę i po dwóch miesiącach powie mi, czy chce wrócić. Proszę o pomoc i opinie. Kocham go. On mnie ponoć też. Ale boje się, że zmarnuje te dwa miesiące, a on będzie szukał innej. Chce walczyć o niego. On na razie o powrocie nie chce słyszeć. Staram się teraz skupić na sobie. Jestem mila, on tez.

Dzień dobry,
Niestety nie mogę Pani doradzić, co konkretnie powinna Pani zrobić, gdyż nie mogę za to brać odpowiedzialności i nie przewidzę rozwoju wydarzeń. Podejrzewam, że jeśli on Panią kochał to kocha nadal i kłótnie o coś błahego raczej nie powinny zniszczyć silnego uczucia. W zasadzie poza staraniami by pokazać mu swoją zmianę nie wiele może Pani zrobić. Sądzę, że to zrozumiałe że podczas jego pobytu za granicą szukała z nim Pani kontaktu i miała Pani prawo być zaniepokojona, że w wolny weekend on się nie odzywa. Podejrzewam, że wina może leżeć po obu stronach i odradzałabym obarczanie się nią. Mam nadzieję, że wszystko pomyślnie się rozwiąże i tego też Pani życzę.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/