Jak zmusić się do większej ilości jedzenia?

Przy wzroście 176cm ważę 56kg. Ciągle jem mało, o wiele za mało .Nie potrafię zmusić się do większej ilości jedzenia, poprostu jedzenie mnie obrzydza na sam widok. Pobolewa mnie żoladek i od pewnego czas kuje mnie w podbrzuszu, a nie potrafię przestać... Co mam robic?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Mgr Monika Wrzos
Mgr Monika Wrzos Dietetyk, Września
39 poziom zaufania

Witam,
Pani BMI wynosi 18,07 i wskazuje na niedowagę. Przytoczone objawy są niepokojące, proszę udać się do lekarza w celu ustalenia przyczyny bólu. Jeśli niechęć do jedzenie będzie się utrzymywać należy udać się do psychodietetyka.
Pozdrawiam

Mgr Monika Frank
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
70 poziom zaufania

Dzień dobry!
Niepokojące są zarówno objawy fizyczne, jak i wstręt do jedzenia. Niejedzenie jest prostą drogą do niedożywienia! Dieta dostarczająca odpowiedniej ilości energii, witamin, związków mineralnych, a także białek, tłuszczu i węglowodanów w odpowiednich proporcjach jest niezbędna dla utrzymania zdrowia. Początkowo niepokrywanie zapotrzebowania na składniki odżywcze nie daje ostrych sygnałów. Jednak gdy wyczerpane zostaną zapasy magazynowe, dochodzi do poważnych, często nieodwracalnych zmian w komórkach i całych narządach – organizm jest bardzo osłabiony i nie potrafi funkcjonować prawidłowo. Niedożywienie może powodować wiele bardzo poważnych chorób, m.in. nowotwory, liczne choroby przewodu pokarmowego, układu wewnątrzwydzielniczego, zaburzenia psychiatryczne. Proszę więc nie zwlekać z wizytą u lekarza – powodów takiego stanu może być wiele, a czekanie może jedyne go pogorszyć. Konieczna może okazać się także konsultacja psychologiczna i dietetyczna – dostarczanie odpowiedniej ilości energii powinno być rzeczą naturalną, zdecydowanie nie powinno się do tego zmuszać. Należy więc znaleźć źródło problemów i jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto przeczytać również:
Dieta na przytycie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-na-przytycie.html?c=9

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty