Wartościowy posiłek pozwalający zachować energię i sprawność umysłową

Witam. Z czego powinien składać się posiłek na uczelni, abym zachował energię i sprawność myślenia do późnych godzin popołudniowych spędzonych na uczelni? Mam 21 lat, 180cm wzrostu, średnia budowa ciała. Dziękuję za każdą wskazówkę. Pozdrawiam

Idealne będą kompozycje z pełnoziarnistych kasz (lub ryżu, pełnoziarnistego makaronu) z mięsem lub tłustą rybą wraz z dodatkiem warzyw i orzechów, pestek lub olejów roślinnych. Danie takie można przygotować zarówno na ciepło lub w formie sałatki, którą można zabrać ze sobą na Uczelnię.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie.
Bardzo ważne aby produkty, które będzie Pan spożywał były dostarczone w odpowiednich ilościach. Posiłki powinny być pełnowartościowe i dostarczać wszystkie makroskładniki – węglowodany złożone – kasze, makarony, ryż, białko – roślinne lub zwierzęce i tłuszcze. Dobrze jest uzupełniać posiłki w lecytynę, która poprawia funkcjonowanie mózgu. Produkty bogate w lecytynę to między innymi – jaja, orzechy, ryby, kiełki, kalafior.
Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351