Jak zwiększyć swoją samoocenę?

Witam chciałabym się poradzic jak dobrze się czuć w swojej skórze? to troche dziwne pytanie wiem ale ja poprostu nie nawidze siebie swojego wyglądu szczególnie. Gdy miałam 10 lat byłam molestowana przez członka mojej rodziny... czuje jak bym zatrzymała się na tamtym etapie rozwoju nie potrafie stworzyć normalnego związku z facetem boje się ich kiedy jakiś facet chce nawiązać ze mną kontakt ja się wycofuje nie wiem jak sobie z tym poradzić mam bardzo niską samoocene jak z tego wyjsc prosze o rade
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Budowanie pozytywnej samooceny jest zazwyczaj wieloetapowym, długim procesem. Nie mniej jednak stosunkowo szybko można już wypracować pierwsze, małe pozytywne zmiany. Ze względu jednak na to, że Twoje trudności trwają już od wielu lat i wiążą się z traumatycznym doświadczeniem, myślę, że warto, abyś skorzystała z pomocy psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam!