Jak zwiększyć swoją samoakceptację?

Nie podoba mi sie moja praca pracuje przy gumie jestem całą uwalona od tego pyłu czuje się jak chłopka z niższej klasy społecznej ani nie moge sie pomalowac bo jestem cala oblepiona pyłem poprostu się nie opłaca moja bielizna też jest cała czarna ciagle musze prac ubrania codziennie . Próbowałam dwa razy skończyć liceum ale n8e dawałem rady z nauką teraz też nie zdałam gdybym miała głowę do nauki to bym wyglądała jak dama biznesu z klasą a tam gdzie jest czysto nigdy się nie dostaje bo nie zdaje rozmów kwalifikacyjnych . Trafiłam jak z deszczu pod rynnę

Dzień dobry,

Wydaje się, że dokładnie Pani wie, jakie są przyczyny opisanej przez Panią życiowej sytuacji i jaki może być sposób na to, aby spróbować ją zmienić. Powiązanie poziomu wykształcenia oraz rodzaju wykonywanej przez Panią pracy nie jest pozbawiony sensu, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że wykształcenie jest raczej tylko jednym z warunków uzyskania satysfakcjonującej pozycji zawodowej. Równie ważne, o ile nie ważniejsze jest np. zaangażowanie, pomysłowość, pozytywne myślenie i pracowitość, które mogą mieć wpływ nie tyle na znalezienie dobrej pracy ile na przykład na jej "wymyślenie". Z całą pewnością zna Pani przykłady osób, które pomimo niskiego bądź braku wykształcenia osiągnęły tzw. sukces finansowy bądź przynajmniej życiową stabilizację, co zawdzięczały samozaparciu i pracowitości.
Z całą pewnością odnalezienie swojego miejsca w życiu i pracy nie jest łatwym zadaniem, jednak zadanie to jest tożsame dla wszystkich ludzi, nie tylko dla Pani. Toteż zamiast rozpamiętywać, że nie wygląda Pani "jak dama biznesu z klasą", można zastanowić się, co może Pani zrobić, aby poprawić swoją życiową sytuację oraz, jak rozumiem, samopoczucie. Przy okazji uwaga, że od kilkunastu już lat jesteśmy w Unii Europejskiej, co oznacza, że może Pani korzystać z różnego rodzaju europejskich programów wspierających młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl