Jaka dieta pomoże w zrzuceniu wagi?

Witam, mam 24 lata. Ważę 88 kg przy wzroście 165 cm. Chciałabym zejść do prawidłowej wagi- około 65 kg. Jaka dieta mi w tym pomoże? I czy to możliwe w około trzy miesiące? Dodam że chorujeę na insulinoodporność.

Dieta przy insulinooporności powinna być dostosowana do Pani wyników krzywej cukrowej i insulinowej - nie mam wglądu do tych wyników, więc ciężko powiedzieć szczegóły diety.
U Pani na pewno zalecana będzie dieta o niskim ładunku glikemicznym. Dobór produktów powinien być oparty o skład - jak najbardziej naturalne, nieprzetworzone produkty spożywcze. Pieczywo, makarony proszę wybierać pełnoziarniste - należy zwracać uwagę na skład, aby uniknąć produktów zafałszowanych. Z jadłospisu eliminujemy cukry proste. Warto do diety włączyć produkty bogate w nienasycone tłuszcze - orzechy, ziarna, oliwę, ryby tłuste.
Oczywiście, aby Pani osiągnęła masę ciała 65 kg dieta to podstawa sukcesu. Zdrowy spadek masy ciała to około 0,5 do 1 kg tygodniowo. Jeśli chce Pani schudnąć 23 kg to trzeba być przygotowanym na proces trwający około 6-ciu miesięcy. Po trzech miesiącach stosowania diety efekt będzie na pewno widoczny.

W przypadku pytań zachęcam do kontaktu.
Pozdrawiam
Monika Więckowska
Dietmedical Poradnia Dietetyki Klinicznej
+48 796 994 084