Jaka dieta przy insulinooporności?

witam.zdiognozowano u mnie insulioopornosc, lekarz kazał mi jesc 5 posilkow do 1800 kalorii i wlasnie co ja moge jesc? nie znam sie na tym kompletnie czy wafle ryzowe,kasze,chleb ciemny,ryz brazowy,zupy ,orzechy,mleko mozna jesc? ew co mogłabym jeszcze dodac do diety.

Witam, produkty powinny być dobrane indywidualnie dla pacjenta aby zapobiec przejściu insulinoopornosci w cukrzycę. W tym celu wykonuje się panel badań krwi, przeprowadza się wywiad medyczny i dopiero na tych podstawach buduje się indywidualną dietę dla pacjenta, która gwarantuje brak efektu yo-yo a przede wszystkim daje konkretne korzyści zdrowotne, pozdrawiam

Trochę trudno udzielić informacji na to pytanie. Nie wiadomo jaki ma pani typ energetyczny organizu a to jest podstawowa informacja do tego aby oszacować w jakich ilościach i co najlepiej mogłaby Pani jeść aby nie mieć problemu z insulinoopornością. Powinna Pani najpierw wykonać sobie badanie "Analizy pierwiastkowej włosów" a dopiero potem bedziemy mogli mówić o sposobie odżywiania dopasowanym do Pani. Jeśli jest Pani z okolic Dębicy lub Rzeszowa zapraszam do gabinetu. Te produkty o których Pani pisze oczywiście można jeść, ale należy w zależności od tego typu energetycznego ustalić ile, co i kiedy. Pozdraiwam

Zachęcam do udania się do dietetyka na kompleksową wizytę i poradę. W skrócie natomiast w insulinooporności zalecana jest dieta o niskim indeksie glikemicznym. Jeśli chodzi o mleko i jego przetwory to zachęcam do wybierania produktów odtłuszczonych. Również warto wybrać chude rodzaje mięs i unikać panierowania i smażenia w głębokim tłuszczu. Dieta powinna obfitować także w warzywa (jednak nie rozgotowane). Produkty zbożowe powinny być z grubego przemiału czyli razowy chleb, ciemny makaron ugotowany aldente, grube kasze, ryż brązowy lub paraboliczny.

Witam.Najlepiej udać się do dietetyka który na podstawie wywiadu, wyników badań dopasuje indywidualną dietę.Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Polecam książkę wydawnictwa PZWL "Jem zdrowo" - zawarte są w nej tabele indeksów i ładunków glikemicznych lub prosze skorzystać z pomocy dietetyka który ułozy indywidualną dietę.