Jaka jest szansa na Zespół Aspergera u potomstwa?

Dzien dobry, mam brata 10 lat mlodszego ktory ma zespół aspergera. Planujemy z żona miec dziecko. Czy nasze przyszle dziecko bedzie w duzej mierze podatne na ta chorobe? Dodam iz u zony w rodzinie takie przypaki nie mialy miejsca. Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Potencjalnych przyczyn zespołu Aspergera jest wiele, poza czynnikami genetycznymi są jeszcze infekcje, urazy okołoporodowe, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego i inne. Nie da się jednoznacznie określić jakie ryzyko występuje w Państwa przypadku. Proszę jednak być dobrej myśli, jest to dość rzadka choroba. Pozdrawiam!