Jaką są objawy i jaką dietę zastosować w przypadku candidy jelit?

Mam kilka pytań odnośnie candidy w jelitach: 1. Czy przy wyniku kału wskazującym na niski bądź średni rozrost candidy zawsze konieczne jest podanie antybiotyku, czy równie dobra jest dieta i naturalne środki jak Oregasept, olej kokosowy itd., 2. Czy przy candidzie można jeść kasze?, 3. Czy osoby z candidą jelit mogą spożywać erytrytol bez karmienia przy okazji drożdżaków? W jakich ilościach można go spożywać, bo słyszałam, że może działać przeczyszczająco, a ja mam luźne stolce przy candidzie

Podanie antybiotyku nie zawsze jest konieczne. Przy diagnostyce bardzo istotne jest aby wciąć pod uwagę również inne wyniki badań oraz aktualny stan zdrowia i występujące objawy towarzyszące.
Dieta powinna polegać na stosowaniu żywienia opartego na bazie naturalnych produktów spożywczych, z całkowitą eliminacją cukru i wszelkich z niego wyrobów, owoców bogatych w fruktozę, mleka i przetworów mlecznych
Uznaje się, że ksylitol jest bezpiecznym środkiem słodzącym w diecie przeciwgrzybiczej, jednak jeśli ma Pani tendencje do oddawania luźnych stolców powinien być on stosowany w minimalnych ilościach.
Do produktów dozwolonych zaliczamy: warzywa, mięso, owoce jagodowe, zboża (kasza jaglana, gryczana, komosa ryżowa, ryż), orzechy, pestki, oleje,a także probiotyki.