Dieta przy kandydozie i dopuszczalne produkty

Witam serdecznie, Chciałbym uzyskać jednoznaczną odpowiedź w temacie diety przy kandydozie. Prosiłbym o potwierdzenie czy podczas tego typu diety dopuszczalne jest spożywanie: • Naturalne, gorzkie kakao (proszek), • Odżywka białkowa (izolat grochu/ryżu brązowego), bez dodatku słodzików czy innych produktów, • Płatki owsiane górskie (niezmielone), • Ocet jabłkowy, • Białe sery: ser feta, ser mozzarella, • Sery kozie, • Makaron ryżowy, • Makaron sojowy (nie GMO) • Mąkę żytnią

Lek. Tomasz Budlewski

A w jaki sposób i czego została stwierdzona kandydoza? Proponuje udać się do dietetyka.

Witam. Naturalne gorzkie kakao jest dozwolone, odżywka białkowa bez dodatku węglowodanów także. Ocet jabłkowy oraz sery również można spożywać. Płatki owsiane, makarony i mąki nie są wskazane, ponieważ jest to źródło węglowodanów, a w diecie przeciwgrzybiczej należy ograniczać ilość węglowodanów. Zamiast węglowodanów można zwiększyć ilość tłuszczu w diecie. Podstawą diety powinny być głównie jaja, mięso, ryby, warzywa, zdrowe tłuszcze (zwłaszcza olej kokosowy, który ma działanie antygrzybiczne), w mniejszej ilości orzechy i pestki oraz bardzo mała ilość owoców. Z owoców wskazane są te o niskiej zawartości cukru np. awokado, cytryna, jeżyny, maliny. Aby udzielić bardziej szczegółowych zaleceń , niezbędny jest wywiad dietetyczny. Zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Pozdrawiam.